کابینت ممبران; مزایا و معایب و قیمت

کابینت ممبران

کابینت ممبران

دسترسی سریع

کابینت ممبران چیست؟

کابینت ممبران (کابینت وکیوم) در واقع جایگزینی ارزانتر برای کابینت های چوبی، طرح چوب و کابینت های دارای رنگ پوششی دستی میباشد. در این نوع کابینت از متریال های ارزان تری استفاده شده که موجب قیمت تمام شده مناسب تر در مقایسه با سایر انواع کابینت کلاسیک یا نئوکلاسیک میشود. این متریال ها مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم. کابینت های ممبران جدید در انواع مدل های و رنگ های سفید صدفی، کرم صدفی و بسیاری رنگ های دیگر ساخته میشود. قیمت کابینت ممبران با توجه به کیفیت متریال مورد استفاده و شرکتی بودن یا نبودن آن متفاوت است. جهت آشنایی با انواع کابینت و قیمت آنها کابینت سازی در تهران را بخوانید.

مراحل ساخت کابینت ممبران

  • کابینت ممبران نوعی کابینت با مغزی MDF میباشد. این در این نوع کابینت در ابتدا مغزی ام دی اف توسط دستگاه CNC حکاکی شده و تمام ابزارهای لازم با توجه به سفارش مشتری با دقت بالا روی آن اجرا میشود.
  • مرحله بعد در ساخت کابینت ممبران، پاشش چسب میباشد. چسب مخصوص توسط پیسوله با دقت بالا روی کابینت های ابزار خورده پاشیده میشود. کیفیت چسب در نتیجه نهایی کار اهمیت زیادی دارد. استفاده از چسب نامرغوب باعث بر آمدن روکش PVC در طول زمان میشود.
  • مرحله بعد قرار دادن کابینت ها در دستگاه وکیوم میباشد. این دستگاه یک لایه PVC را روی کابینت های چسب خورده اجرا میکند. لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه وکیوم قوی و لایه PVC باکیفیت و ضخامت مناسب نیز در کیفیت نهایی کار اهمیت زیادی دارد. به علت استفاده از دستگاه وکیوم این کابینت با نام کابینت وکیوم نیز شناخته میشود.

با تماشای ویدئو کوتاه زیر میتوانید با مراحل تولید کابینت ممبران آشنا شوید.مهمترین کاربردهای کابینت ممبران

همانطور که بیان شد کابینت ممبران نوعی جایگزین برای کابینت های چوب و طرح چوب با قیمت ارزانتر و اقتصادی تر میباشد. این نوع کابینت به علن قابلیت ابزار خوری آن و توانایی اجرای انواع تاج و … بیشتر در طراحی های کابینت کلاسیک کاربرد دارد. ولی این بدین معنا نیست که نمیتوان از آن در طراحی کابینت های نئوکلاسیک و یا حتی مدرن استفاده کرد. بلکه دستگاه ممبران (وکیوم) قابلیت اجرای انواع طرح های نئوکلاسیک و مدرن را دارد. با این حال ساخت کابینت طرح مدرن با دستگاه ممبران چندان مرسوم نیست.

طراحی و اجرای کابینت ممبران به سبک کلاسیک
زمان: ۱۴۰۰

ما در بخش دیگری به مقاسیه کامل کابینت ممبران و هایگلاس پرداخته ایم. در صورتی که میخواهید بدانید کدامیک برای شما مناسبتر است به بخش کابینت هایگلاس بهتر است یا ممبران مراجعه کنید.

هملنطور که گفته شد علت اینکه ممبران جایگزین نسبتاً مناسبی برای کابینت طرح چوب است قابلیت اجرای انواع ابزار روی توسط دستگاه CNC (مانند کابینت های طرح چوب) روی آن میباشد. ولی باید به این نکته توجه کرد که اجرای ابزارهای بسیار ظریف روی مغزی MDF با باعث ایجاد مشکلاتی در چسباندن لایه پی وی سی میشود. لذا در صورتی که تصمیم به اجرای کابینت ممبران دارید پیشنهاد میکنیم از انتخاب طرح های با نقوش ظریف صرف نظر کنید.

مزایای کابینت ممبران

قیمت ارزانتر آن به نسبت کابینت های روکش چوب، چوب و پلی اورتان

اجرای انواع طرح ها و ابزار های زیبا در تنوع بسیار گوناگون

طراحی و اجرای کابینت ممبران سفید صدفی
هزینه طراحی و اجرا: ۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
زمان: ۱۴۰۰

معایب کابینت ممبران

هرچند قابلیت اجرای طرح های لاکچری با قیمت مناسب در کابینت ممبران سبب شده این نوع کابینت طرفداران بسیاری داشته باشد، اما برخی معایب آن که اهمیت آن کم نیست بسیاری را از اجرای کابینت ممبران پشیمان کرده است. در ادامه به بیان برخی از این معایب میپردازیم.

شرایط ساخت و اجرا

شاید مهمترین عیب کابینت ممبران وابستگی بسیار زیاد آن به کیفیت متریال مصرفی، دستگاه وکیوم و تبحر نصاب آن میباشد. عدم استفاده از متریال باکیفیت (چسب و …) سبب بر آمدن روکش پی وی سی به مرور زمان میشود. همچنین در صورت عدم تبحر کافی نصاب، نتیجه کار زیبا و جذاب نخواهد شد.

عدم قابلیت اجرای ابزارهای ظریف

همانطور که گفته شده در صورت اجرای طرحای بسیار ظریف توسط دستگاه CNC، روکش PVC به زیبایی روی کار نمینشیند و نتیجه کار چندان زیبا و جذاب نمیشود.

طراحی و اجرای کابینت ممبران سفید سبک کلاسیک
صفحه: کورین
هزینه طراحی و اجرا: ۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان (بدون صفحه)
زمان: ۱۴۰۰

حساسیت نسبت به تابش مستقیم نور خورشید

با توجه به کیفیت لایه PVC تابش زیاد نور خورشید ممکن است سبب رنگ پریدگی آن شود. همچنین نور خورشید میتواند باعث از بین رفتن قدرت چسبندگی چسب، و ور تبله کردن روکش پی وی سی شود.

حساسیت به اجسام تیز

هرگونه برخورد جسم تیز به روکش کابینت و آسیب رساندن به آن ممکن است سبب نفوذ رطوبت به مغزی MDF شود.

مشکلات تعمیر کابینت ممبران

تعمیر کابینت ممبران براحتی ممکن نیست. اگر به هر دلیلی بخواهید برای مثال یکی از درب های کابینت را تعمیر کنید، پیدا کردن همان کئ رنگی که چند سال پیش در کابینت شما استفاده شده و یا اجرای همان طرح کار آسانی نبوده و ممکن است ناچار شوید بخش زیادی از کابینت را تعویض کنید.

قیمت کابینت ممبران

همانطور که بیان شد قیمت کابینت ممبران با توجه به کیفیت متریال مصرفی تفاوت چشم گیری دارد. همچنین نوع و تعداد ابزارهای اجرا شده روی آن نیز باعث افزایش قیمت میشود. به طور کلی قیمت ها از ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برای کابینت ممبران ساده شروع شده و با توجه به کیفیت و طراحی تا ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان برای هر متر افزایش میابد.

کابینت سازی با سروچین

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه و یا ساخت کابینت جدید برای آشپزخانه خود دارید با کارشناسان ما در تماس باشید. ما با توجه به بودجه شما بهترین راه حل را جهت بازسازی ساختمان به شما عزیزان ارائه میدهیم.

برآورد هزینه بازسازی خانه، اطلاعات تماس جهت مشاوره بازسازی ساختمان و جدول برندهای پرفروش در پروژه‌های بازسازی

تخمین هزینه بازسازی ساختمان

تخمین هزینه ساخت کابینت

تماس با کارشناسان سروچین

مهندس منصور سیف الهی طرقی ۰۹۱۲۲۰۹۱۹۴۰

مهندس حسن سیف الهی طرقی ۰۹۳۰۲۰۹۱۹۲۰

نمونه های طراحی و ساخت کابینت ممبران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *