بازسازی آشپزخانه (هزینه تعمیرات و بازسازی آشپزخانه)

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه احتمالاً یکی از کاری ترین بخش های خانه میباشد. آشپزخانه بخشی از منزل است که محلی برای پخت و پز، غذا خوردن، استراحت و حتی گاهی مکانی برای ملاقات با دوستان صمیمی است. مهم نیست آشپزخانه کوچک و قدیمی دارید یا یک آشپزخانه بزرگ! شما با بازسازی آشپزخانه با طراحی زیبا و رعایت اصول بازسازی از صرف بیشتر وقت خود در آنجا احساس خوشایندی خواهید داشت. گاهی جهت دلبازتز شدن قضای آپارتمان تصمیم به برداشتن اپن آشپزخانه و یا برداشتن آرک آشپزخانه مینماییم و یا شاید بخواهیم کابینت جزیره یه آشپزخانه اضافه کنیم و …

در این بخش ما به بررسی اصول بازسازی آشپزخانه میپردازیم. بهترین ایده ها را جهت طراحی آشپزخانه مدرن، کلاسیک و غیره بیان میکنیم. هزینه بازسازی آشپزخانه را بررسی میکنیم. پیشنهاد میکنیم اگر تصمیم به بازسازی آشپزخانه دارید، مقالاتی را که ما در این قسمت از سایت سروچین قرار داده‌ایم را از دست ندهید.

بازسازی آشپزخانه همراه با گروه پیمانکاری سروچین

یادآور میشویم که ما در شرکت بازسازی سروچین با در اختیار داشتن طراحان باتجربه، آماده تعمیرات و بازسازی آشپزخانه شما با کیفیت بالا و قیمت مناسب در تمامی نقاط تهران و کرج میباشیم. در صورت نیاز میتوانید با مراجعه به لینک زیر هزینه های بازسازی ساختمان را مشاهده کنید، چند نمونه پروژه بازسازی را همراه با تصاویر قبل و بعد همراه با ریز کامل هزینه ها ببینید و در نهایت در صورت تمایل با کارشناسان ما در تماس باشید.

برآورد هزینه بازسازی خانه، اطلاعات تماس جهت مشاوره بازسازی ساختمان و جدول برندهای پرفروش در پروژه‌های بازسازی

تخمین هزینه بازسازی ساختمان

تخمین هزینه ساخت کابینت

تماس با کارشناسان سروچین

مهندس منصور سیف الهی طرقی ۰۹۱۲۲۰۹۱۹۴۰

مهندس حسن سیف الهی طرقی ۰۹۳۰۲۰۹۱۹۲۰

بازسازی و تعمییرات کابینت آشپزخانه

شاید مهمترین و در عین حال پرهزینه ترین بخش بازسازی آشپزخانه، کابینت آن باشد. البته نباید فراموش کنیم که کابینت زیبا بیشترین جلوه را در آشپزخانه ما دارد. طراحی یک کابینت مناسب توسط کابینت ساز حرفه‌ای علاوه بر زیبایی آشپزخانه موجب میشود فضای کافی برای نگهداری وسایل داشته باشیم. حتی اگر آشپزخانه ما کوچک باشد.

بازسازی آشپزخانه کابینت
بازسازی آشپزخانه همراه با سروچین

اگر تصمیم به بازسازی آشپزخانه دارید به این نکته توجه کنید که همیشه نیاز به طراحی و ساخت مجدد کابینت ها نداریم. گاهی با تعمیر درب های آن و یا نقاشی کابینت و حتی گاهی با چسباندن برچسب های زیبا میتوان کابینت ها را دوبار زیبا کرد. ما در بخش دیگری به طور کامل انواع کابینت ها را شرح داده و هزینه های آنها را بیان کرده ایم. در صورت تمایل نگاهی به آن بیاندازید.

همچنین اگر تصمیم دارید کابینت های خود را توسط برچسب زیبا کنید، آموزش نصب برچسب کابینت را بخوانید و به راحتی این کار را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: کابینت برای آشپزخانه کوچک را بخوانید و با جدیدترین ایده های ساخت کابینت جادار در آشپزخانه کوچک آشنا شوید.

بازسازی کف آشپزخانه

انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه بسیار اهمیت دارد. کفپوش آشپزخانه علاوه بر زیبایی باید کیفیت بالایی داشته باشد. کفپوش آشپزخانه باید به راحتی تمیز شوند. شاید متریال هایی مانند کاشی که در بین آن درز و دوغ‌آب وجود دارند گزینه مناسبی برای آشپزخانه نباشند زیرا درزهای آن به سرعت کثیف شده و تمیز کردن ان راحت نیست. کفپوش هایی مانند پارکت نیز معایب خود را دارد. زیرا نسبت به آب و رطوبت بسیار حساس است. انواع کفپوش های PVC ، وینیل، چوب سخت، چوب پنبه‌ای و … گزینه های مناسبی برای کف آشپزخانه هستند. البته بازسازی کف آشپزخانه با استفاده از سرامیک و یا سنگ با ابعاد بزرگ بسیار زیبا و لوکس میباشد. معمولاً قیمت های سرامیک و سنگ با افزایش ابعاد آنها افزایش چشمگیری دارد.

کف آشپزخانه کفپوش وینیل
بازسازی کف آشپزخانه با استفاده از کفپوش وینیل. نصب کفپوش های وینیل چندان سخت نیست. از طرف دیگر مقاومت خوبی نسبت به شستشو و حرارت دارند.

تغییر کاشی آشپزخانه

کاشی آشپزخانه که در بسیاری مواقع با نام بین کابینتی نیز شناخته میشود، در زیبایی آن اهمیت بسزایی دارد. بین کابینتی علاوه بر زیبایی باید به راحتی تمیز شده و در برابر رطوبت و گرما مقاومت مناسبی داشته باشد. بین کابینتی را میتوان از انواع سنگ، سرامیک و یا کاشی انخاب کرد. حتی گاهی میتوان با برچسب کاشی آنها را بروز کرد. علاوه بر این امروزه انواع بین کابینتی های استیل، پی وی سی و … در بازار موجود است.

کاشی بین کابینتی
بازسازی آشپزخانه با توسط تایل فلزی پشت چسبدار ۳۰*۳۰ جهت بین کابینتی

بازسازی اپن آشپزخانه

تغییر اپن آشپزخانه در بازسازی آشپزخانه های قدیمی بسیار اثر گذار است. همانطور که میدانید در گذشته آشپزخانه در اتاقی جدا و در فضایی کاملاً مجزا ساخته می‌شدند. اما با افزایش آپارتمان هایی با متراژ کوچک این کار سبب کوچک و دلگیر شده فضا میشد. از این رو انواع اپن های آشپزخانه جای خود را در بازسازی آپارتمان پیدا کرد. با برداشتن دیوار جداکننده در هنگام بازسازی آشپزخانه و اضافه کردن اپن، فضای دلبازتری به وجود میآید. امروزه با اجرای طراح هایی با عنوان جزیره آشچزخانه بخشی از فضای ساختمان شده و باعث دلبازتر شدن فضا و بزرگتر به نظر آمدن آن میشود.

اپن آشپزخانه
در بازسازی خانه های کوچک انواع جزیره یا اپن آشپزخانه باعث یکپارچه شدن فضا شده و محیط دلبازتر به نظر می رسد.

بازسازی آشپزخانه کوچک

همانطور که بیان شده شاید آشپزخانه پرکاربردترین بخش خانه باشد. ساعات زیادی از روز برای کارهایی مانند پخت و پز و … در آن سپری میشود. ولی امروزه بدلیل پایین آمدن متراژ خانه ها به طبع آن آشپزخانه نیز بسیار کوچکتر شده است. ولی در هنگام بازسازی آشپزخانه های کوچک با طراحی درست و انتخاب صحیح متریال میتوان فضا را به محیطی شاداب و پر از انرژی برای کار آماده کرد. طراحی کابینت مدرن با رنگ روشن، استفاده از متریال بین کابینتی مناسب، نصب برخی لوازم چند کاره و … در زیبایی و کارآمدی آشپزخانه های کوچک بسیار موثر است.

بازسازی آشپزخانه کوچک
استفاده از رنگ های روشن و نورپردازی کافی در دلبازتر به نظر آمدن آشپزخانه های کوچک موثر است.

معمولاً بهترین طراحی برای آشپزخانه های کوچک سبک مدرن میباشد. و سبک مدرن نیز در بسیاری از موارد با متریال هایگلاس طراحی و اجرا میشود.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت کابینت هایگلاس و ممبران را بخوانید و با مزایا و معایب هرکدام با توجه به نیاز شما و همچنین قیمت آنها آشنا شوید.

نورپردازی آشپزخانه

نور در افزایش انرژی های مثبت در هر محیطی بسیار موثر است. آشپزخانه نیز از این امر جدا نیست. بنابراین در هنگام بازسازی آشپزخانه نورپردازی را فراموش نکنید. با نورپردازی آشپزخانه با طراحی مناسب و چراغ های کم مصرف میتوان علاوه بر زیبایی فضا، مصرف برق را نیز مدیریت کرد. انواع چراغ های زیر کابینتی با مصرف کم برق (مانند چراغ های LED) که کاملاً هوشمند روشن و خاموش میشوند، در روشنایی آشپزخانه کاربرد دارند.

نورپردازی آشپزخانه
در هنگام بازسازی آشپزخانه، کابینت ها را بوسیله چراغ زیرکابینتی بازسازی کنید. این کار علاوه بر مدرن کردن آشپزخانه شما باعث روشنایی موضعی شده و کار کردن روی کابینت را بسیار آسان تر میکند.

پیشنهاد مطالعه: جدیدترین ایده های نورپردازی آشپزخانه را بخوانید و با شیوه های ارزان و زیبا جهت ایجاد بهترین نور برای آشپزخانه آشنا شوید.

برداشتن آرک آشپزخانه

گاهی بدلایلی مانند بازسازی آشپزخانه تصمیم به برداشتن و تخریب آرک آشپزخانه میگیریم. و یا شاید بخواهیم اپن آشپزخانه را نیز حذف کنیم. طی کردن مراحل برداشتن آرک آشپزخانه و رعایت اصول ایمنی باعث عدم آسیب به سایر نفاط آشپزخانه مانند کابینت ها میشود. آرک آشپزخانه معمولاٌ با میلگرد و گچ ساخته شده است. گاهی آرک های بزرگ در آشپزخانه کوچک باعث کاهش دید بصری میشود. در برخی پروژه ها تخریب آرک آشپزخانه باعث دلبازتر شده و بزرگتر به نظر آمدن فضا میشود.

مثلث کار در آشپزخانه

امروزه در هنگام بازسازی آشپزخانه ممکن است اصطلاحاتی مانند مثلث کار در آشپزخانه را بشنویم. مثلث کار در واقع استانداردی برای طراحی آشپزخانه میباشد. مثلث کار، مثلثی فرضی میباشد که سه رأس آن یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز میباشد. همانطور که میدانید نگهداری مواد غذایی، شستشو و پخت و پز سه فعالیت مهم در آشپزخانه هستند. مثلث کار باید به گونه ای طراحی شود که فرد در مسیر مستقیم و بدون ایجاد مزاحمت در سه رأس مذکور رفت آمد کند. همچنین فاصله یخچال و سینک از اجاق گاز به حد کافی باشد تا گرمای آن و همچنین بخارات و چربی های ناشی از پخت پر تأثیری بر یخچال و ظروف شسته شده نگذارد.

تصاویر قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه

چن نمونه کار از بازسازی آشپزخانه های قدیمی همراه با تصاویر قبل و بعد را ببینید.

بازسازی آشپزخانه قبل و بعد 1
بازسازی آشپزخانه قبل و بعد ۱
بازسازی آشپزخانه قبل و بعد 2
بازسازی آشپزخانه قبل و بعد ۲

چند نمونه طراحی دکوراسیون آشپزخانه:

در پایان پیشنهاد میکنیم نمونه کارهای بازسازی خانه را ببینید. در پروژه های زیر منازل به طور کامل بازسازی شده اند که بازسازی آشپزخانه نیز شامل آن میشود. میتوانید میزان هزینه های انجام شده به تفکیف ببینید. طراحی آشپزخانه های آنها را مشاهده کنید و با میزان هزینه های هرکدام آشنا شوید.


مقالات مرتبط با بازسازی آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *