دکوراسیون مغازه; ایده های جذاب برای فروش بیشتر

طراحی دکوراسیون مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه

دکوراسیون مغازه و طراحی دکور یکی از مهم ترین عوامل جذب مشتری و فروش بیشتر است. با طراحی فروشگاه به نحوه صحیح میتوان جهت حرکت مشتری را در مغازه هدایت کرده و ایجاد محیط زیبا و جذاب به راحتی بیشتر او کمک کرد. فراموش نکنید اگر در فروشگاهی احساس راحتی و اعتماد کنید و مجموعه ای از انرژی های مثبت را از آنجا دریافت نمایید، احتمال خرید شما در آن مکان بسیار زیاد میشود.

ایده ای زیادی برای طراحی دکوراسیون انواع مغازه های، پوشاک، پارچه فروشی، جواهرات، بدلیجات، لباس بچه گانه، سوپر مارکت، آرایشی بهداشتی، لوازم خانگی و … وجود دارد.

دکوراسیون مطب داندان پزشکی

طراحی مطب دندانپزشکی
گروه معماری سروچین

نکات طراحی داخلی فروشگاه

اولین نکته ای که هنگام طراحی داخلی فروشگاه باید در نظر داشته باشید، شلوغ نبودن دکور و محیط مغازه است. فراموش نکنید که ویترین های شلوغ فرصت دیده شده اجناس درون خود را از بین میبرند. لذا با توجه به مساحت ویترین و فروشگاه، همواره مقداری فضای خالی اطراف اجناس و کالاها ایجاد کنید.

نکته اهمیت دادن به نگاه مشتریست. همیشه بهترین و زیباترین کالاهای خود را در ویترین قرار دهید. فراموش نکنید هدف مشتری خرید کالاهای شماست، بنابراین میتوانید با اجناس زیبا و بروز او را به سمت داخل مغازه خود جذب کنید. ممکن است بهترین کالاهای شما کمی گران باشند و قراردادن آنها در ویترین باعث بیهوده قیمت پرسیدن مشتری و پشیمان شده او از خرید باشد. برای حل این موضوع میتوانید در هنگام پرسش قیمت چند پیشنهاد به او دهید. مثلاً بگویید قیمت کالای مورد نظر شما این مقدار است ولی مشابه آن با هزینه کمتر نیز موجود است!

نکته دیگری که در هنگام طراحی دکوراسیون مغازه نیاز است به آن اهمیت دهید دردسترس بودن اجناس دکور و فروشگاه میباشد. مشتری باید به راحتی کالای مورد نظر را از چند جهت ببینید و با توجه به نوع فروشگاه در صورت نیاز بتواند آن را لمس کند.

نکته دیگر طراحی ویترین چرخه حرکت مشتری است. باید محیط و دکور فروشگاه را به نحوی طراحی کنید که مشتری به راحتی از یک سمت وارد شده و از سمت دیگر خارج شود. او باید در مسیر حرکت خود تمام و یا حداقل مهمترین اجناس شما را به وضوح ببیند و همچنین فضای کافی برای توقف و در صورت نیاز تست آنها داشته باشد.

نکته ای که میتواند به فروش بیشتر محصولات منجر شود این است که برخی محصولات با استفاده روزمره تر و قیمت مناسب تر را در کنار صندوق قرار دهید. این مورد میتواند به فروش بیشتر آنها کمک کند.

کدام جهت فروشگاه اهمیت بیشتری دارد؟

هر مشتری، برای بازدید از یک فروشگاه، یک مدت زمان مشخصی حوصله بخرج میدهد و با دقت محصولات را بررسی میکند. پس از سپری شدن آن مدت کوتاه، یک نگاه کلی به دیگر محصولات فروشگاه کرده و خارج میشود. پس باید مشخص کنید که مشتری های مغازه شما قرار است بیشترین زمان خود را داخل فروشگاه صرف بررسی کدام بخش فروشگاه نمایند و به طراحی آن بخش توجه ویژه نمایید. بد نیست بدانید که اکثر افراد زمانیکه وارد یک فضای جدید میشوند، اول به سمت راست آن فضا توجه میکنند. در بعضی منابع درصد این رفتار برای ۸۰ تا ۹۰ درصد افراد ذکر شده است.

حال که میدانیم توجه اکثریت افراد به سمت راست خود توجه میکنند و در سمت راست خود به دنبال کالاهای مورد نظر خود هستند. لذا اهمیت زیادی دارد که در سمت راست مغازه خود بتوانیم نظر مشتری جلب کرده و او را نسبت به دیدن مابقی اجناس ترغیب کنیم. تلاش کنید دکور جذاب و محصولات پرفروش خود را در سمت راست قرار دهید. البته مسلم است که باید به سمت چپ نیز توجه کرد و این موضوع به این معنی نیست که سمت دیگر فروشگاه را فراموش کنیم.

رستوران سیگنیچر 2

طراحی رستوران
گروه معماری سروچین

رنگ در دکوراسیون مغازه

انتخاب رنگبندی صحیح و گزینش رنگ غالب در جذب مشتری و ایجاد آرامش برای او اهمیت فراوانی دارد. انتخاب رنگ بهتر است توسط یک کارشناس و متخصص این امر صورت پذیرد. اما دانستن چند نکته زیر مفید است.

گاهی ممکن استیک رنگ غالب در دکوراسیون فروشگاه داشته باشیم و بخواهیم سایر رنگبندی ها را بر اساس آن انتخاب کنیم. مثلا ممکن است فروشگاه شما شعبه ای از مجموعه بزرگتری باشد که آن مجموعه رنگ سازمانی مشخصی دارد. یا خود شما به رنگ خاصی علاقه دارید. در این مواقع کارشناسان طراحی بهترین رنگبندی ها که با رنگ غالب همگون است به شما معرفی میکنند. از طرف دیگر شما میتوانید یا جستجوی عبارت ” ترکیب رنگ مناسب با X” که X رنگ غالب فضا هست، چند پیشنهاد برای رنگ بندی داشته باشید.

در مواقعی که برای شروع رنگ خاصی مدنظر شما نیست فرد متخصص با توجه به کاربری، نقشه و ابعاد بهترین رنگ را پیشنهاد میدهد ولی اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید میتوانید از تصاویر منظره و یا عکس خاصی استفاده کرده وبا توجه به رنگ های به کار رفته در آن تصویر، رنگبندی فضا را مشخص کنید.

ما در گروه طراحی دکوراسیون داخلی سروچین با بهره گیری از دانش بهترین کارشناسان دکوراسیون و تیم اجرایی بازسازی ساختمان و مغازه فروشگاه شما را با طراحی خاص زیبا و جذاب انجام میدهیم. در صورت تمایل با ما در تماس باشید.

برآورد هزینه بازسازی خانه، اطلاعات تماس جهت مشاوره بازسازی ساختمان و جدول برندهای پرفروش در پروژه‌های بازسازی

تخمین هزینه بازسازی ساختمان

تخمین هزینه ساخت کابینت

تماس با کارشناسان سروچین

مهندس منصور سیف الهی طرقی ۰۹۱۲۲۰۹۱۹۴۰

مهندس حسن سیف الهی طرقی ۰۹۳۰۲۰۹۱۹۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *