کابینت برای آشپزخانه کوچک; کابینت های جادار برای خانه‌های کم جا

کابینت برای آشپزخانه کوچک

با گسترش فرهنگ زندگی در آپارتمان های کوچک طراحان داخلی شروع به ارائه طرح هایی از کابینت برای آشپزخانه کوچک نمودند، آشپزخانه های کوچک دلبازتر به نظر آمده و بتوان حداکثر کارایی را از کابینت های این آشپزخانه ها دریافت نمود. گسترش فرهنگ آشپزخانه اپن، ساخت انواع آسمان مجازی و ایده های خلاقانه طراحی کابینت برای تحقق این هدف هستند.

ما در گروه طراحی داخلی سروچین در ابتدا به بیان ایده های خلاقانه جهت ساخت کابینت برای آشپزخانه کوچک برای استفاده حداکثری از فضا میپردازیم، سپس استاندارد هایی برای دلبازتر به نظر آمدن آشپزخانه های کوچک بیان میکنیم. با ما همراه باشید…

پیش از آن یادآور میشویم گروه بازسازی سروچین با تیم مجرب طراحی و اجرا آماده باسازی منزل با مدرن ترین شیوه های طراحی در خدمت شما عزیزان میباشد. در صورت نیاز با کارشناسان ما در تماس باشید.

برآورد هزینه بازسازی خانه، اطلاعات تماس جهت مشاوره بازسازی ساختمان و جدول برندهای پرفروش در پروژه‌های بازسازی

تخمین هزینه بازسازی ساختمان

تخمین هزینه ساخت کابینت

تماس با کارشناسان سروچین

مهندس منصور سیف الهی طرقی ۰۹۱۲۲۰۹۱۹۴۰

مهندس حسن سیف الهی طرقی ۰۹۳۰۲۰۹۱۹۲۰

مهمترین نکات اجرای کابینت برای آشپزخانه های کوچک

در نظر گرفتن برخی نکات در اجرای کابینت در فضای کم اهمیت زیادی دارد. ابتدا پیشنهاد میکنیم ویدئو زیر را ببینید و با این نکات آشنا شوید و سپس تصاویر اجرا شده این ایده ها را مشاهده کنید.


ایده هایی برای استفاده بهینه از کابینت


سبد-سوپر-در-آشپزخانه-کوچک

سبد سوپر در کابینت

استفاده از سبد سوپر ایده ای مناسب جهت ساخت کابینت برای آشپزخانه های کوچک میباشد. سبد سوپر با توجه به نوع طراحی آن محلی مناسب برای نگهداری منظم انواع خریدهای سوپر مارکتی میباشد. در این تصویر با استفاده از سبد سوپر مکانی جهت نگهداری منظم ادویه جات ایجاد شده است.

منبع عکس: kitchenfashions


فضای کنار گاز در آشپزخانه

بهترین محل سبد سوپر

گاهی با توجه به نوع طراحی کابینت، فضاهای خالی کنار وسایلی مانند اجاق گاز، ماشین ظرفشویی و … ایجاد میشود. ای فضاهای کوچک محل هایی مناسب جهت ساخت سبد سوپر توسط کابینت ساز میباشند. در این تصویر در فضای خالی موجود محلی مناسب جهت نگهداری برخی ظروف آشپزخانه ایجاد شده است.


فضای گوشه کابینت در آشپزخانه های کوچک

فضای گوشه

در حین طراحی کابینت استفاده بهینه از فضاهای پرت اهمیت زیادی دارد. میتوانید از کابینت ساز بخواهید که کشوهایی مانند تصویر برای کابینت شما در نظر بگیرد. استفاده از اینگونه کشوها ایده ای مناسب جهت دسترسی به فضاهای گوشه و استفاده حداکثری از آنها میباشد.


استفاده ار فضاهای پرت

استفاده ار فضاهای پرت

همانطور که در تصویر میبینید روش مناسب دیگر جهت استفاده از فضاهای گوشه، ایجاد کابینت هایی با طراحی مورب است. به اینگونه یراق آلات، یراق کرنر میگویند. استفاده و نگهداری وسایل در اینکونه کابینت ها بسیار آسان است.


یراق کرنر کابینت

یراق کرنر کابینت

نمونه دیگری از یراق کرنر را برای استفاده بهینه و آسان از فضاهای گوشه کابینت مشاهده کنید.


فضای زیر کابینت

فضای زیر کابینت

در آشپرخانه های کوچک از فضای زیر کابینت غافل نشوید. روش های متنوعی جهت استفاده از این فضا وجود دارد. میتوانید مانند تصویر از کابینت ساز بخواهید کشوهای کوچکی در فضای زیر کابینت تعبیه کند. اینگونه کشوها به راحتی با فشار پا باز و بسته شده و به محل مناسبی برای نگهداری انواع ظروف میباشند.


میز کار توکار

میز کار توکار

در آشپزخانه های کوچک بدلیل فضای کم کابینت معمولاً فضای کمی برای کار وجود دارد. یکی از روش های ایجاد فضای کار اضافه استفاده از میزهای توکار میباشد. در تصویر مشاهده میکنید که کابینت ساز در کنار ساخت سطل آشغال توکار میز کوچک و پرکاربردی را نیز تعبیه کرده است.


میز نهارخوری توکار

میز نهار خوری توکار

ایده های متفاوتی جهت ساخت میزهای توکار در کابینت وجود دارد. همانطور که در تصویر می بینید کابیت ساز با ساخت میز توکار نسبتاً بزرگی یک جایگزین مناسب برای میز نهارخوری در این آشپزخانه کوچک ایجاد کرده است.


قفسه نگهداری از وسایل

قفسه ادویه جات

از فضاهای خالی کنار کابینت ها غافل نشوید. با خرید یا سفارش برخی اکسسوری ها و اتصال آنها به کابینت میتوانید فضاهای اضافی ایجاد کنید. همانطور که در تصویر دیده میشود کابینت ساز با ساخت قفسه کوچکی در کنار دیوار جانبی کابینت فضای کافی با استفاده آسان جهت نگهداری ادویه جات ایجاد کرده است.


فضای زیر کابینت دیواری

فضای زیر کابینت دیواری

در یک آشپزخانه کوچک باید از تمام فضاهای کابینت بهره برد. فضای زیر کابینت را از دست ندهید. با استفاده از اکسسوری های ساده میتوان از اینگونه فضاها برای نگهداری وسایل پرکاربرد و دم دستی استفاده کرد.


فضای پشت درب کابینت

فضای پشت درب کابینت

از فضای داخلی درب ها حداکثر استفاده را بکنید. همانگونه که در تصویر مشاهده میشود با برخی اکسسوری های ساده میتوان فضایی مناسب جهت نگهداری برخی وسایل بزرگ و بدجا استفاده کرد.


آبچکان پشت پنجره

کابینت برای آشپزخانه کوچک پنجره دار

گاهی سینک ظرفشویی دقیقا در جلوی پنجره قرار میگیرد. ساخت فضای آبچکان در کابینت در این مواقع سبب مسدود شدن کابینت میگردد. یکی از راه حل های موجود استفاده از آبچکان پشت پنجره میباشد. این گونه اکسسوری ها را میتوانید از فروشگاه های کابینت تهیه کنید.


ارتفاع کابینت هوایی

ارتفاع کابینت هوایی

تا همین چند سال پیش معمولاً ارتفاع کابینت هوایی ۷۰ سانتی متر در نظر گرفته میشد. ولی امروزه با افزایش تعداد واحد های کوچک جهت استفاده حداکثری از فضای کابینت ارتفاع تا سقف ادامه داده میشود. شما نیز از کابینت ساز بخواهید که ارتفاع کابینت هوایی را تا سقف ادامه دهد.


وسایل چند منظوره

وسایل چند منظوره

فضای دیوارهای خالی را از دست ندهید. مشاهده کنید که در این تصویر یک کمد دیواری چند کاره در دیوار خالی آشپزخانه ساخته شده است. علاوه بر ایجاد فضای کوچکی جهت نگهداری وسایل میز اتو توکار نیز در آن تعبیه شده.

حتی میتوانید درب کمد را با آینه بپوشانید. و همزمان یک آینه قدی نیز در خانه داشته باشید. این ایده علاوه بر آشپزخانه مناسب برای اجرا در اتاق خواب نیز میباشد.


صندلی کانتر تاشو

صندلی کانتر تاشو

در آشپزخانه های کوچک ممکن است فضای کافی برای قرار دادن صندلی کانتر وجود نداشته باشد. میتوانید از کابینت ساز خود بخواهید که با ایجاد دیوار اپن اینگونه صندلی ها را در فضایی کم نصب کند.


چگونه آشپزخانه های کوچک را دلبازتر کنیم

تصاویر زیر را ببینید و با بهترین روش های طراحی آشپزخانه های کوچک آشنا شوید. رعایت موارد زیر سبب بزرگتر به نظر آمدن فضای آشپزخانه میشود.

نورپردازی کابینت

نورپردازی

نورپردازی صحیح آشپزخانه برای بزرگتر و دلبازتر به نظر آمدن فضا بسیار اهمیت دارد. در این که توسط تیم طراحی داخلی Corey Damen Jenkins اجرا شده است با استفاده از سه عدد چراغ دکوراتیو در بالای سینک نوری مترکز روی سینک ایجاد شده است. این کار علاوه بر ایجاد نور کافی جهت شستشو موجب دلبازتر شدن فضای آشپزخانه میگردد


کابینت کوچک هایگلاس

کابینت هایگلاس با رنگ روشن

ایده آل ترین متریال کابینت برای آشپزخانه های کوچک کابینت هایگلاس با رنگ روشن میباشد. هایگلاس به خودی خود باعث انعکاس نور میشود. حال اگر کابینت هیگلاس در رنگ های روشن انتخاب شود این امر دوچندان میشود. انعکاس نور باعث روشن تر شدن فضا و در نتیجه دلبازتر شدن آن میشود.

پیشنهاد مطالعه: در صورت تمایل با مطالعه کابینت سازی در تهران انواع متریال ساخت کابینت را بشناسید و با قیمت های آنها آشنا شوید.


کابینت برای آشپزخانه کوچک 6 متری

کابینت برای آشپزخانه کوچک ۶ متری

برای دلبازتر شده یک آشپزخانه کوچک ۶ متری بهتر است رنگ کف آشپزخانه نزدیک به رنگ کابینت ها باشد. همچنین اگر دیوار جداکننده وجود ندارد رنگ کف آشپزخانه را مانند رنگ کفپوش سالن در نظر بگیرید. همچنین از انواع ایده ها برای ایجاد کابینت های جادار تر استفاده کنید. منبع عکس : improvenet


نمونه‌کار های طراحی و اجرای کابینت برای آشپزخانه های کوچک را ببینید:

در پایان پیشنهاد میکنیم چند نکته نهایی درباره طراحی کابینت برای آشپزخانه های کوچک را در فیلم زیر ببینید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *